Mob testing – ćwiczenia praktyczne

Co robisz kiedy przejmujesz istniejący projekt, a twój szef chce abyś razem z zespołem dodał kilka nowych funkcjonalności? Czytasz istniejącą dokumentację? Omawiasz z towarzyszami niedoli, co będziecie testowali? Piszesz testy?

Chcesz wiedzieć co inni robią? Przyjdź na warsztaty, na których będziemy pracować w stylu ‘mob testing’. Jeden komputer, jedna klawiatura, cała grupa skupiona na wspólnym rozwiązywaniu problemu z życia codziennego. Zobacz, jak myślą inni i czy w grupie występuje efekt synergii. Zapraszamy.

Główne korzyści:

  • Poznasz na czym polega ‘mob testing’,
  • Nauczysz się refaktorować obecne testy,
  • Zobaczysz, jak inni rozwiązują problemy.

Maksymalna liczba uczestników: 15
Wymagania wstępne: Podstawowe umiejętności programowania.
Język: polski
Prowadzący:

Daniel Dec

Daniel Dec

Zawsze jest coś do nauczenia, nigdy nie wie się wszystkiego – dzięki takiemu podejściu udaje się od wielu lat współtworzyć projekty i organizacje IT. Uważa, że lepiej być niemile dociekliwym niż przemilczeć niewygodne niejasności. Brał udział w projektach różnej skali i technologii, jako tester, lider, odpowiedzialny też za projekty kilkudziesięcioosobowe. Stara się być agnostykiem technologicznym uważając, że są to tylko narzędzia. Fascynat BDD/ATDD/XP/Lean. W trakcie swojej kariery między innymi miał okazję zajmować się testowaniem, automatyzacją testów, testami wydajnościowymi, zarządzaniem zespołem, szkoleniem i mentoringiem, wspomaganiem zespołów i klientów z nim współpracujących, ewaluacją procesów organizacji i wytwarzania oprogramowania oraz budowaniem satelity. Jako współpomysłodawca współtworzył konferencję Quality Excites oraz założył lokalną społeczność testerską Quality Meetup. Prelegent i warsztatowiec na wielu konferencjach.

Jego personalną misją jest zbliżanie programistów i testerów oraz biznesu do zespołów IT, sądząc, że wąskim gardłem w projektach informatycznych jest komunikacja i marnowanie potencjału uczenia się od siebie. Jest świadom ryzyka, że najlepsze idee wymyślone przez mądrych ludzi mogą nie zostać zaimplementowane w 100% jednak uważa, że warto do niektórych z nich dążyć.

Poza pracą, chwilowo bardziej smakosz piwa, niż jego producent, perkusista amator którego chwilowo zespół (ma nadzieję) się zawiesił, biega za piłką próbując zbudować dom usypiając małego rozrabiakę.

Tomasz Wierzchowski

Daniel Dec

Jestem inżynierem z wieloletnim doświadczeniem testerskim. W codziennej pracy staram się pomagać zespołom w rozwiązywaniu problemów związanych z wytwarzaniem oprogramowania, a w szczególności z jego jakością.

Od wielu lat jestem prelegentem na ogólnopolskich konferencji dotyczących jakości oprogramowania. Pomimo ambiwalentnego stosunku do certyfikacji ISTQB, jestem certyfikowanym testerem ISTQB CTAL – Test Manager.

Poza pracą, z zamiłowaniem biegam maratony oraz spędzam czas na górskich wędrówkach.