Praca w zespołach rozproszonych

Rozproszone wytwarzanie oprogramowania staje się normalnym zjawiskiem. Ciągłe doskonalenie narzędzi współpracy pozwala organizacjom znaleźć odpowiednią osobę na dane stanowisko, a pracownikom – znaleźć odpowiednie możliwości kariery zawodowej, przy czym w dużo mniejszym stopniu koncentrują się na lokalizacji.

Zależności pomiędzy członkami zespołu w różnych lokalizacjach zazwyczaj oznaczają, że żadna lokalizacja nie ma pełnej kontroli nad jakością produktu. Prowadzi to do poważnych wyzwań związanych nie tylko z różnicami czasowymi i kulturowymi, ale również z odpowiedzialnością za integrację i realizację przedsięwzięcia.

Podczas tych warsztatów przeanalizujemy przeszkody, na jakie napotykają zarówno zespoły krajowe, jak i międzynarodowe.

Dzięki szybkiej, praktycznej symulacji warsztaty te będą generować pomysły na poprawę komunikacji, empatii, a w konsekwencji produktywności i satysfakcji.

Warsztat pochodzi z konferencji EuroSTAR, dzięki Abigail Bangser.

Maksymalna liczba uczestników: 20
Wymagania wstępne: Poziom zaawansowany. Preferowane (ale nieobowiązkowe) doświadczenie w pracy w rozproszonych zespołach.
Język: angielski
Prowadzący:

Marta Firlej

Marta Firlej

Rozpoczęła swoją podróż z testowaniem oprogramowania w 2006 roku. Zajmuje się zapewnieniem jakości i rozwojem kompetencji. Miała okazję nie tylko budować i rozwijać zespoły testujące, ale również współpracować z klientami w zakresie tworzenia, rozwoju i projektowania oprogramowania. Inicjator Konferencji Testowej Test:Fest we Wrocławiu. Członek Komitetu Sędziowskiego na polskich stypendiach TesingCup w 2013 i 2014 roku. Poza pracą podróżuje, gotuje i jeździ na rowerze.

Mateusz Holewski

Mateusz Holewski

Analityk Biznesu, który wcześniej pracował zarówno w usługach IT, jak i rozwoju oprogramowania.

Obszary specjalizacji obejmują systemy ERP, IT dla instytucji finansowych, Business Continuity & Disaster Recovery oraz bezpieczeństwo informatyczne.

W wolnym czasie lubi rozmawiać o jedzeniu i podróżach. Pomaga w organizacji imprez masowych i konferencji takich jak Mistrzostwa Świata w Stepowaniu czy konferencja QA we Wrocławiu – test:fest.