O KONFERENCJI

TESTWAREZ 2018

“Raising the bar”

 

Dbamy o jakość tworzonych projektów. Żyjemy w świecie nowych technologii. Nasze zadania wymagają ciągłego poszerzania wiedzy i doskonalenia umiejętności. Brzmi znajomo?

Poprzeczka wciąż się podnosi. Wymagania względem naszej pracy również. Na szczęście mamy też dobrą odskocznię – platformę wymiany wiedzy, która pomaga podejmować wyzwania i stale się rozwijać. Testerzy i specjaliści zapewnienia jakości oprogramowania – witajcie na Testwarez.

DLACZEGO TO ROBIMY?

Odpowiedzi jest wiele. Spotykamy się, aby rozmawiać o metodach testowania oprogramowania, zapewniania jakości,  efektywnej komunikacji, a także nowych trendach. Aby znaleźć inspirację i rozwiązania pojawiających się zagadnień. Aby poznać nowe narzędzia i porozmawiać o przyszłości. I – co najważniejsze – aby zastanowić się, jak utrzymać wysoką jakość w wymagającym i zmieniającym się środowisku IT.

CO NAS CZEKA?

W czasie XIII (wcale nie pechowej!) edycji konferencji poruszymy wspólnie te i inne zagadnienia, wymieniając się doświadczeniami i przemyśleniami. Odpowiemy na postawione przed nami pytania, poszukamy pomysłów i nowych inicjatyw. Poszukamy inspiracji.

Po raz pierwszy zaprezentują się przed Wami nowe przedsięwzięcia: ścieżka MobilQA, skupiona na wytwarzaniu i testowaniu aplikacji mobilnych oraz ścieżka Leadership, dedykowana kierownikom i liderom testów. Biorąc pod uwagę Wasze potrzeby i postulaty, rozszerzyliśmy także ofertę prelekcji anglojęzycznych. Ponadto, wśród tematów poruszanych na konferencji znajdziecie:

  • Udane wdrożenia automatyzacji
  • Dobór strategii testowych
  • Praktyczne podejście, własne wdrożenia: Shift Left, Scrum of Scrums, Lean and DevOps
  • Testowanie i audytowanie bezpieczeństwa systemów i aplikacji
  • Blockchain
  • API testing np. Consumer-driven Contract Based Testing (e.g. PACT)
  • Testy niefunkcjonalne

Jak łatwo zauważyć – zakres tematyczny konferencji będzie bardzo szeroki. Wśród prelegentów i uczestników znajdziecie zarówno początkujących adeptów sztuki testerskiej, jak i ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. Jesteśmy miejscem otwartym dla wszystkich członków społeczności QA. Tworzymy przestrzeń wszechstronnej i konstruktywnej dyskusji uwzględniającej różne punkty widzenia.

Dołączajcie do prelekcji, warsztatów i paneli dyskusyjnych. Wymieniajcie idee i wiedzę w kuluarach. Zrobimy wszystko, żeby pomóc Wam w integracji i zdobyciu nowych cennych doświadczeń i kontaktów.

CZY MOŻESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ?

Oczywiście, że tak! Jeśli czytasz te słowa, prawdopodobnie oznacza to, że interesują Cię zagadnienia związane z testowaniem i zapewnieniem jakości oprogramowania. Na Testwarez znajdziesz odpowiednią proporcję pomiędzy teorią a praktyką, tematami dla początkujących i dla zaawansowanych. W ubiegłym roku 400 oferowanych przez nas wejściówek rozeszło się w mgnieniu oka. Rejestracja uczestników jeszcze się nie rozpoczęła, obserwuj nasze media aby nie przeoczyć początku zapisów.

KIEDY SIĘ WIDZIMY?

Magiczne Zakopane i malowniczo położony Nosalowy Dwór będą gościć nas w dniach 14-16 listopada 2018 roku.

A NA KONIEC… KILKA SŁÓW O NAS

Konferencję Testwarez organizuje Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych. SJSI od 15 lat promuje i wspiera wymianę wiedzy w środowisku osób zajmujących się zapewnianiem jakości. Testwarez 2018 to trzynasta edycja największej i najstarszej polskiej konferencji, skupionej wokół tematyki pro-jakościowej. Do zobaczenia w Zakopanem!