PODYSKUTUJMY O TESTOWANIU

W przeszłości prowadziliśmy już panele dyskusyjne na konferencjach testerskich. Czy jednak kiedykolwiek odbyliśmy „ekspercką” debatę w czasie konferencji?
Maciej i Michał – obaj zgadzają się co do wielu ogólnych idei, ale mają zupełnie inne spojrzenie na szczegóły. Albo będzie to zabawa, albo pójdzie strasznie źle!

Jak ma to wyglądać?
Zapytamy słuchaczy, które tematy chcą, żebyśmy poruszyli:
testowanie regresji, automatyzacja, rola testera, sprzedaż testów,
testy deweloperskie, rosnąca społeczność i inne zaproponowane przez publiczność.

Następnie będziemy debatować pomiędzy naszą dwójką na dany temat, a na koniec każdego tematu publiczność przejmie rolę sędziów, aby zdecydować, czyje argumenty brzmiały lepiej.

Maciej Wyrodek

Maciej Wyrodek

Tester specjalizujący się w automatyzacji, który w branży IT działa od 2011 roku. W tym czasie pracował m.in. dla firm takich jak: Dell, Volvo, Creditsafe, Jetshop, Kobo oraz Contium. Zdecydował się zostać testerem, ponieważ (jak sam twierdzi) to jedyna droga, w której może otrzymywać wynagrodzenie za psucie rzeczy. Specjalizuje się w testowaniu automatycznym, ale jego pierwszą miłością było “Human Testing”. Od 2016 roku dzieli się swoją wiedzą na różnego rodzaju konferencjach, metupach i warsztatach. W wolnym czasie prowadzi bloga thebrokentest.com, gdzie opisuje różne oblicza testowania automatycznego.

Michał Buczko

Michał Buczko

Moja codzienność jest zróżnicowana i ekscytująca. Jestem Konsultantem Testów w Objectivity, gdzie opowiadam się po stronie wspaniałych i skutecznych testów. Udzielam wsparcia w projektowaniu jarzma testowego i rozwiązań dla klientów, definiowaniu zakresu testów oraz współpracuję z Security Community of Testers. Staram się być odpowiedzialny za dzielenie się z innymi nowymi, ciekawymi rozwiązaniami i pomaganie ludziom rozwijać się jako jednostki. Jestem zaangażowany w różne działania, w tym testowanie, bezpieczeństwo, analizę biznesową i a także wstępnie w rolę Właściciela Produktu. Aktualnie dzielę się moimi doświadczeniami jako Konsultant w projektach wewnętrznych i zewnętrznych.