Królewski Python dla Testera

Python to najszybciej rozwijający się język programowania na świecie. Chcesz zobaczyć, jak dobrze radzi on sobie, jeśli chodzi o automatyzację testów? Oto Twoja szansa.

Bart i Dawid podzielą się z Tobą tym wszystkim, czego nauczyli się w życiu zawodowym na temat tego języka, jego budowie, konstrukcjach, bibliotekach, których możesz z łatwością użyć do stworzenia platformy automatyzacji testów.

W ramach warsztatów dowiesz się, jak zainstalować Python’a, jak używać PyCharm IDE, jak zarządzać środowiskami i zewnętrznymi zależnościami. Nauczysz się również na przykładach i poprzez ćwiczenia podstawowych konstrukcji języka Python, które pomogą ci przejść do drugiej części warsztatu, w której zobaczysz, jak łatwo jest wdrożyć testy w ukochanym Selenium. A jeśli wolisz coś innego, to co powiesz na testowanie REST API? Mamy również coś dla Ciebie.

Biorąc pod uwagę ograniczenia czasowe, może uda nam się także znaleźć czas, aby przejść przez zaawansowany Python, wielowątkowość, wieloprzetwarzanie, wykonywanie asynchroniczne. Wszystko, co może sprawić, że Twoja platforma testowa stanie się jeszcze potężniejsza.

 

Maksymalna liczba uczestników: 20
Wymagania wstępne: Początkujący z umiejętnością programowania w dowolnym języku.
Język: angielski
Prowadzący:

Bartosz Szulc

Bartosz Szulc

Tester od serca. Można powiedzieć, że urodziłem się, aby testować. Od początku swojej kariery zawodowej, mam ręce brudne od automatyzacji testów i pisania skryptów. Projektowania strategii, dostarczania platform i środowisk do testowania aplikacji internetowych i mobilnych.

Aktywnie zaangażowany w lokalne społeczności testerskie. Prezenter na najpopularniejszych konferencjach testerskich w Polsce. Od kiedy dołączył do Spartez, pomaga programistom stać się lepszymi testerami.

Zakochany w analizie statycznej big data. Dąży do kwantyfikacji jakości w rozwoju oprogramowania.

Dawid Pacia

Dawid Pacia

Kim jestem?

1/3 QA, 1/3 DevOps, 1/3 Lider. Ostatnie 10 lat w Krakowie i 5+ w testach. Przeprowadziłem się do Kijowa, aby zbudować pierwsze w historii środowisko testowe „Internet zwierząt domowych”. Tech freak podążający za najnowszymi technologiami (i wdrażający je samodzielnie). Fan zwinnego podejścia do zarządzania projektami i produktami. Wyróżniony dumnie i patriotycznie jako „Ludzie testowania 2018”.

Czym się zajmuję?

Przewodzę i wspieram najlepszy i najszczęśliwszy zespół QA! Aktywnie przemawiam (i podróżuję) po świecie (łącząc obie pasje). Organizator i pomysłodawca pierwszego regularnego ukraińskiego spotkania „UkrainQA”.

Gdzie mnie znajdziesz?

Linkedin, Twitter, Facebook, e-mail lub stół piwny : )

Co lubię?

#cofeeWithPeople, #newTechnologies, #DiscworldWorld, #sharingKnowlege, #boardGames, #craftBeers, #classicVinyls, #usuallyMyWife