Rekrutacje i onboarding – czy robisz to dobrze?

Rekrutacja oraz onboarding to pierwsze dwa kontakty potencjalnego kandydata z Twoją firmą. Niezwykle ważne jest, żeby przeprowadzone zostały należycie zarówno pod kątem potrzeb HR, jak również potrzeb technicznych i projektowych. Niejednokrotnie w swojej karierze spotkaliśmy się z nie do końca dobrze wykonanym tym etapem, często obserwując zniechęcenie kandydata już na tym etapie. Jako Test Manager / Test Lead możesz dołożyć swoją cegiełkę do tego procesu i – nota bene – dbając o jego jakość. Przedstawimy scenki rodzajowe, omówimy często popełniane błędy, a ostatecznie spróbujemy zbudować idealną rekrutację i onboarding dla testera.

Maksymalna liczba uczestników: 16
Wymagania wstępne: Brak
Język: polski
Prowadzący:

Łukasz Pietrucha

Łukasz Pietrucha

Doświadczony tester, konsultant, analityk i kierownik projektów. Akredytowany trener ISTQB, certyfikowany QA Manager i Scrum Master. Zaczynał od branży gamingowej i testów lokalizacyjnych, by potem zająć się oprogramowaniem na różnorodnych platformach (desktop, mobile, web) i w różnych technologiach. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje testowanie manualne oraz pisanie automatycznych skryptów w językach Python, JS i Java. Współzałożyciel oraz organizator WrotQA, etatowy prelegent polskich i zagranicznych konferencji i meetupów. Jest zafascynowany testowaniem sterowanym kontekstem, a także koncepcją zwinności.  Eksperyment traktuje jako jedno z najpotężniejszych narzędzi w arsenale testera. Uważa, że „to zależy” to najlepsza odpowiedź na każde trudne pytanie 😉

Tomek Olszewski

Tomek Olszewski

Skupiony na osiągnięciu zamierzonych celów. Motywujący i inspirujący zespół w każdej sytuacji, bez względu na napotkane problemy, w oparciu o uwydatnianie mocnych stron, wzajemny szacunek i osiąganie wyniku. Świadomy siły pracy zespołowej i dobrych stosunków w pracy opartej na zaufaniu i zrozumieniu. Dążący do podnoszenia poprzeczki przez wzbudzanie poczucia wartości zespołu.

Szybko uczący się, otwarty na konstruktywną krytykę, chętny i zdolny do adaptacji. Nie boi się wyrażania własnej opinii pomimo nacisku środowiska.