Chmura Publiczna w pracy Inżyniera Jakości (6h)

Chmura publiczna to temat który coraz bardziej zyskuje na popularności w branży IT. W świecie natywnej chmury istnieje nawet powiedzenie, że  wykorzystanie chmury to nowa norma. Czy jednak znajomość chmury jest normą jeśli chodzi o codzienną pracę inżynierów jakości?

Chmura publiczna i jej usługi mają swoje wady i zalety. Na pierwszy rzut oka dla QA ten temat wydaje się być względnie neutralny, ale na dłuższą metę wprowadza całą gamę problemów, których wcześniej nie było.

W ramach naszego warsztatu chcemy przedstawić w jaki sposób chmura może wesprzeć inżyniera jakości w codziennych zadaniach. Omówimy podstawowe zagadnienia związane z pracą w chmurze, podpierając wiedzę teoretyczną praktycznymi przykładami wykorzystującymi usługi dostępne w chmurze publicznej AWS.

Kluczowe punkty:

  • Ewangelizacja na temat chmury publicznej.
  • Prezentacja jak QA / TestOps mogą wykorzystać w codziennej pracy usługi dostawców chmury publicznej na przykładzie AWS.
  • Poszerzanie horyzontów i wiedzy na temat kultury pracy DevOps / TestOps.
  • Wyszkolenie Inżynierów Jakości aby mogli być lepiej przygotowani i bardziej niezależni w kwestii zarządzania infrastrukturą, procesem CI/CD oraz środowiskiem testowym w chmurze publicznym.

Maksymalna liczba uczestników: 20
Wymagania wstępne: Średniozaawansowana wiedza na temat konfigurowania środowisk testowych, automatyzacji i zarządzania danymi/konfiguracją testową dla środowisk testowych. Podstawowa wiedza z zakresu AWS.
Język: polski
Prowadzący:

Kamila Gawrońska

Kamila Gawrońska

Z wykształcenia jestem inżynierem biomedycznym, elektronikiem i kierownikiem projektów, typowy full-stack employee. Uważam, że każdy jest w stanie nauczyć się wszystkiego, wystarczy tylko chcieć. W trakcie swojej przygody ze światem IT miałam okazję pracować jako tester, analityk biznesowy, UX designer i project manager. Wychodzi na to, że czas na bycie programistką. Swoje doświadczenie zdobywałam w projektach badawczych i rozwojowych z obszaru branży budowlanej, motoryzacyjnej, medycznej i smart city. Moje umiejętności potwierdzają certyfikaty ISTQB, PSM I, PSPO I, IREB.

Od wielu lat dzielę się swoją wiedzą w ramach wydarzeń branżowych. Lubię kwestionować status quo i prowadzić szermierkę słowną na argumenty poparte twardymi danymi, za co zespoły z którymi pracuję albo mnie lubią albo nienawidzą.

Jak przystało na dziewczynę z politechniki lubię piwo w towarzystwie ścisłych umysłów.

Wojciech Gawroński

Wojciech Gawroński

W ciągu dnia jestem programistą, architektem i administratorem w firmie Pattern Match (https://pattern-match.com), której jestem współzałożycielem. Oczywiście – jak każdy – posiadam swoje ulubione technologie i dziedziny – staram obracać się w tematach Erlanga/Elixira, DevOps / TestOps / Infrastructure as a Code oraz zagadnień związanych z chmurą (szczególnie AWS). Nie poprzestaje na tym i wychodzę przed szereg – nie obawiam się nowych ról i głęboko wierzę w podejście full-stack employee.

W nocy zmieniam się w miłośnika IT, który chętnie dzieli się wiedzą. Jak? Jestem organizatorem meet-upów oraz prelegentem na wydarzeniach branżowych. W wolnym czasie przeobrażam się w mola książkowego oraz jestem typowym nerdem skupionym tylko na IT.

Współorganizuję spotkania miłośników programowania funkcyjnego, znanego pod nazwą Functional Miners oraz jestem trenerem w inicjatywie natywnachmura.pl, która skupia się ewangelizacji podejścia Cloud Native.