TESTUJ OD POCZĄTKU DO KOŃCA – CZYLI JAK W KILKA MIESIĘCY WPROWADZILIŚMY 2-MINUTOWĄ REGRESJĘ POTRAFIĄCĄ ZATRZYMAĆ WDROŻENIE NOWEJ WERSJI MBANKU

Wdrożenie dobrych testów automatycznych to nie tylko wybór narzędzia. To przede wszystkim dobre wplecenie tego narzędzia w proces developerski i Ops’owy. Podzielimy się tym jak w ciągu kilkunastu miesięcy wprowadziliśmy automatyczne testy funkcjonalne do procesu monitorowania środowisk testowych przez administratorów. Takie zmiany zawsze rozbijają się o skałę korporacji. Opowiemy o tym jak pokonaliśmy tą przeszkodę. Przedstawimy jak przeszliśmy od Selenium w Javie do Canopy w F# i dlaczego zdecydowaliśmy się na ten krok. Na koniec, żeby nie być gołosłownym, pokażemy jak działają testy w Canopy i jak można przygotować test E2E, który osiąga ponad 90% skuteczności wykonania. Pokażemy jak prezentują się telewizory w mBanku. Opowiemy też jak wprowadziliśmy i utrzymujemy politykę ‘zielonych testów’.

Paweł Stopczyk

Paweł Stopczyk

Ponad 10 letnie doświadczenie w IT w działach zapewnienia jakości. Pracował min. przy projektach dla: Symanteca, Cyfrowego Polsatu, HP, Cisco. Uczestniczył zarówno w spotkaniach biznesowych i analitycznych ustalając wymagania co do tworzonego oprogramowania, jak i w spotkaniach technicznych. Pracował zarówno w modelu Waterfall jak i Scrum. Aktualnie aktywny pracownik mBanku na stanowisku Test Automation Engineer. Poza automatyzacją testów systemu transakcyjnego, zajmuje się testami dla aplikacji mobilnej. Prowadzi także szkolenia wprowadzająca do automatyzacji testów dla ‚młodych’ testerów w firmie.

Przemysław Niedziałkowski

Przemysław Niedziałkowski

17 lat w branży. Od dawna związany z IT mBanku. Skupia się na tematyce utrzymania jakości i optymalizacji wydajności systemu. Kilka ostatnich lat kieruje zespołem tworzącym automatyczne testy funkcjonalne i wydajnościowe.