PODEJŚCIE HACKERA DO WYDAJNOŚCI I ROZWOJU KARIERY

Pracując w branży IT od ponad 11 lat, jako programista, sysadmin, tester QA, tester bezpieczeństwa, administrator sieci, architekt bezpieczeństwa, szef bezpieczeństwa i doradca kadry kierowniczej na poziomie C, miałem kontakt z ludźmi, którzy odnieśli sukces i są zadowoleni. Start od samego dołu zdecydowanie daje Ci nieocenioną perspektywę i pozwala obserwować sytuacje z różnych punktów widzenia, w tym obserwować siebie na różnych etapach rozwoju kariery.
Mamy fantastyczne pokrycie zasobów technicznych, które mogą sprawić, że będziesz się świetnie czuł w tym, co już robisz, ale brakuje nam wysokiej jakości przywództwa, które wskazywałyby Ci, jak i dokąd zmierzasz, skąd jesteś i jak poruszać się po tak wielu dostępnych ścieżkach.

Z powodu tego niedoboru treści przywódczych, wielu ludzi marnuje cenne lata swojego życia, nie wykorzystując w pełni swojego potencjału. Co gorsza – nie zdają sobie sprawy ze swojego prawdziwego potencjału. Chcę pomóc Ci zbudować podstawy przyszłego wzrostu i rozwoju zawodowego. Nie spowalniaj swojego rozwoju, wybierając trudną i powolną ścieżkę, którą większość ludzi decyduje się wybrać. Wielu dostępnych mentorów i starszych specjalistów często uatrakcyjniają ścieżkę, którą musieli podążać, aby być tam, gdzie są dzisiaj, a oni zapominają, że czasy się zmieniły. To nie jest rozsądne, aby pozwolić przeszłości Cię ograniczać, bo jeśli masz odpowiednie nastawienie i jeśli jesteś zaradny , można osiągnąć swoje cele znacznie szybciej.

Jako fanatyk optymalizacji, skupiłem się na nauce wszystkiego, co mogłem od gigantów i znalazłem praktyczne wzorce, do których niemal każdy może się zastosować w swoim życiu.
Jak być bardziej produktywnym? Jak rozróżnić pomiędzy efektywnością a wydajnością? Jak znaleźć najlepszą pracę dla swojej osobowości? I wreszcie – co tak naprawdę trzeba zrobić, aby zostać nazwanym Liderem lub Starszym Profesjonalistą.

Dawid Bałut

Dawid Bałut

Ex-(programista, sysadmin, network admin, devops engineer), poświęcił ostatnich 5 lat życia na pracę w charakterze architekta bezpieczeństwa w korporacji z Doliny Krzemowej. Obecnie stara się przenieść wiedzę zdobytą w swojej ponad 11-letniej karierze na grunt polskich biznesów i społeczności IT.
Od ponad pół roku związany z firmą TestArmy Group i testuj.pl, kolejno jako Head of Security & InfoSec Instructor, gdzie buduje elitarny zespół bezpieczeństwa oraz dzieli się swoją wiedzą z każdym, kto chce słuchać.
Oprócz fascynacji bezpieczenstwem, interesuje się tematyką growth hackingu i lifehackingiem. Ponadto, jest zagorzałym fanem optymalizacji wszystkiego, co go otacza 🙂
Autor książki “Social Skills For Information Security Professionals: A Handbook For Those Who Strive To Lead And Manage Effectively”.