KLUCZOWE PUNKTY W STOSOWANIU SKUTECZNYCH STRATEGII ZAPEWNIANIA JAKOŚCI DO DOTYCHCZASOWYCH ZASTOSOWAŃ W PRZEDSIĘBIORSTWACH

Otchłań korporacyjna może Cię łatwo pochłonąć, jeśli chodzi o zapewnienie jakości. Zostaniesz zbombardowany dziwnie spreparowanymi wskaźnikami KPI, takimi jak liczba przypadków testowych wykonanych w ciągu dnia lub liczba usterek na przypadek testowy. Efektywność zostaje utracona, jako ofiara bezwzględnych wymagań kontraktowych lub regulacyjnych. Na powierzchni zwykle będziesz musiał zmierzyć się z olbrzymią złożonością źle napisanych, starych, opartych na niekończącym się kodzie aplikacji. Zazwyczaj nie będzie też nikogo, kto pomógłby Ci zrozumieć, co robią te aplikacje.
Jako młody, skoncentrowany i ambitny ochroniarz jakości, chciałbyś pozbyć się tygodni powtarzania testów regresji, wielomiesięcznych cykli wdrożeniowych, sign-offów. Chcesz iść dalej, stworzyć kulturę zapewniania jakości, która promuje krótką pętlę sprzężenia zwrotnego, łatwe wycofywanie i minimalny wpływ wprowadzania nowych zmian.
Byłem tam i z przyjemnością podzielę się moimi doświadczeniami na temat tego, jak przekształcać kulturę i jak być w stanie dalej się rozwijać w „smutnym” świecie przedsiębiorczości.

Gustaw Fit

Gustaw Fit

Menedżer ds. rozwoju oprogramowania, posiadający umiejętności w zakresie zarządzania całym cyklem życia produktu oprogramowania. W ramach cyklu życia oprogramowania, lubię wszystkie etapy: projektowanie, rozwój, testowanie i utrzymanie, nie przeszkadza mi również praca z zespołami, gdy brakuje im rąk do pracy. Nie przeszkadza mi również wsparcie zespołów, kiedy brakuje im innych rąk do pracy. Mam ponad 12 lat doświadczenia technicznego i ponad 7 lat doświadczenia na stanowisku kierowniczym. Bezpośrednio zarządzam dużymi zespołami rozwojowymi i wielomilionowymi projektami. Interesują mnie nowe technologie i to jak pomagają one w tworzeniu efektywności operacyjnej. Dzięki moim dojrzałym umiejętnościom kierowniczym i doskonałej komunikacji, koordynacji i umiejętnościom organizacyjnym, posiadam zdolność skupienia na celu, wnoszenia wartości dodanej i nadawania kierunku w ramach zespołu lub grup zespołów. Mam bardzo silne zaplecze procesowe, w tym Agile, Waterfall, TDD, BDD i DevOps. Wreszcie, co nie mniej ważne, jestem bardzo prostą, wiarygodną i bezpośrednią osobą, ze szczyptą humoru na pochmurne dni