CHANGE REQUEST: NOWY SYLABUS I SŁOWNIK ISTQB POZIOMU PODSTAWOWEGO

W czerwcu 2018 ISTQB ogłosiło wprowadzenie nowego sylabusa Poziomu Podstawowego. Podczas prezentacji opowiemy dokładnie na czym polegają zmiany w sylabusie i w słowniku, a także jak będzie wyglądał kalendarz zmian i jaki będzie to miało wpływ na egzaminy (w tym na terenie Polski). W szczególności poruszymy następujące kwestie:

Dlaczego powstała nowa wersja Sylabusa?
Co zawiera nowy sylabus ISTQB Poziom Podstawowy?
Jak zmieni się słownik pojęć ISTQB?
Jak wygląda harmonogram wprowadzenia nowego sylabusa?
Jak nowy sylabus wpłynie na egzaminy i certyfikację?
i najważniejsze: czy w słowniku ostanie się jarzmo testowe?

Adam Roman

Adam Roman

Informatyk, pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Informatyki i Matematyki Komputerowej na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie od wielu lat prowadzi badania, wykłady i seminaria z testowania oprogramowania i zapewniania jakości. Autor monografii „Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia” (PWN 2015) oraz „Thinking-Driven Testing. The Most Reasonable Approach to Quality Control” (Springer, 2018). Zwolennik racjonalnego działania i myślenia systemowego.

Lucjan Stapp

Lucjan Stapp

Najstarszy czynny tester w Polsce.Emerytowany pracownik naukowo – dydaktyczny Politechniki Warszawskiej. Autor ponad 45 publikacji, w tym 14 o różnych problemach związanych z testowaniem i zapewnianiem jakości. Kierownik i członek zespołów testowych w kilkunastu projektach. Certyfikowany tester (CTAL-TM i CTAL -TA). Zwolennik zwinnych metodologii. Członek – założyciel Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych. Prowadzi szkolenia z testowania, jest akredytowanym trenerem kursów przygotowujących do egzaminu ISTQB Foundation Certificate. Członek ISTQB Glossary WG i ISTQB Exam WG.